Vishay/Dale CMF5017K800FKBF
CMF5017K800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5017K800FKBF
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5017K800FKBF.pdf
Availability of CMF5017K800FKBF
QUANTITY
CMF5017K800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5017K800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5017K800FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5017K800FKBF
Related LinksCMF5017, CMF5017K800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5017K800FKBF Details Description
Related parts for CMF5017K800FKBF
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-23POS OPEN FRM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
1-POLE 400A IEC UL DIST BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf