Vishay/Dale CMF5018K200FEEK
CMF5018K200FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5018K200FEEK
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5018K200FEEK.pdf
Availability of CMF5018K200FEEK
QUANTITY
CMF5018K200FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5018K200FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5018K200FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5018K200FEEK
Related LinksCMF5018, CMF5018K200FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5018K200FEEK Details Description
Related parts for CMF5018K200FEEK
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVDS RPE 16-MLF datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 8POS DUAL TIN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf