Vishay/Dale CMF501K3300FHEB
CMF501K3300FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K3300FHEB
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K3300FHEB.pdf
Availability of CMF501K3300FHEB
QUANTITY
CMF501K3300FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K3300FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF501K3300FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF501K3300FHEB
Related LinksCMF501K, CMF501K3300FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF501K3300FHEB Details Description
Related parts for CMF501K3300FHEB
PILOT LIGHT 5V INCAND RECT WHITE datasheet.pdf
SSD 32GB SCSI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPTIC datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR TERM BLOCK 3.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf