Vishay/Dale CMF50210K00FKEB
CMF50210K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50210K00FKEB
Brief Description
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50210K00FKEB.pdf
Availability of CMF50210K00FKEB
QUANTITY
CMF50210K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50210K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50210K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50210K00FKEB
Related LinksCMF5021, CMF50210K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50210K00FKEB Details Description
Related parts for CMF50210K00FKEB
IC REG LDO 5.2V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY SOCKET PC MNT RY 3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RESISTR KIT 47-91K 1/10W 3640PCS datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf