Vishay/Dale CMF50215R00FHR6
CMF50215R00FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50215R00FHR6
Brief Description
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50215R00FHR6.pdf
Availability of CMF50215R00FHR6
QUANTITY
CMF50215R00FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50215R00FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF50215R00FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50215R00FHR6
Related LinksCMF5021, CMF50215R00FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50215R00FHR6 Details Description
Related parts for CMF50215R00FHR6
DIN RAIL 32MMX15MM UNSLOT 19" datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.16A SOT23-6 datasheet.pdf
HDR RA SR .100 TP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CLEAN & FINISH SHEET A VFN datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
SINGLE M30 SHORT M12 CN PNP NC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf