Vishay/Dale CMF50215R00FKR6
CMF50215R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50215R00FKR6
Brief Description
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50215R00FKR6.pdf
Availability of CMF50215R00FKR6
QUANTITY
CMF50215R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50215R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50215R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50215R00FKR6
Related LinksCMF5021, CMF50215R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50215R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF50215R00FKR6
SWITCH ROCKER SPST 25A 12V datasheet.pdf
IC QUAD BISTABLE LATCH 16-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.12A 6DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf