Vishay/Dale CMF50220R00BHBF
CMF50220R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50220R00BHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50220R00BHBF.pdf
Availability of CMF50220R00BHBF
QUANTITY
CMF50220R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50220R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF50220R00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50220R00BHBF
Related LinksCMF5022, CMF50220R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50220R00BHBF Details Description
Related parts for CMF50220R00BHBF
FLEXSTRIP JUMPER .050 19COND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 1500PSI LCD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 14 X 2:1 52TQFN datasheet.pdf
RES 60K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
ENGRAVING TOOL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 20A TO-3 datasheet.pdf