Vishay/Dale CMF50220R00FKEB
CMF50220R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50220R00FKEB
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50220R00FKEB.pdf
Availability of CMF50220R00FKEB
QUANTITY
CMF50220R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50220R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50220R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50220R00FKEB
Related LinksCMF5022, CMF50220R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50220R00FKEB Details Description
Related parts for CMF50220R00FKEB
IC REG LDO -5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL HI EFF RED SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT INSTRUMENT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60K OHM 5% 175W datasheet.pdf