Vishay/Dale CMF5022R600DEBF
CMF5022R600DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R600DEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R600DEBF.pdf
Availability of CMF5022R600DEBF
QUANTITY
CMF5022R600DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R600DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5022R600DEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R600DEBF
Related LinksCMF5022, CMF5022R600DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R600DEBF Details Description
Related parts for CMF5022R600DEBF
SENSOR TEMPERATURE PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 007 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1611 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FUSE STRIP 36V W/O HOUSING 80A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 4.1A 6-TSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN datasheet.pdf