Cornell Dubilier Electronics MCH38FM820J
MCH38FM820J picture photo
Mfg. Part Number
MCH38FM820J
Brief Description
CAP MICA 82PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCH38FM820J.pdf
Availability of MCH38FM820J
QUANTITY
MCH38FM820J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH38FM820J
Internal Part NumberEIS-MCH38FM820J
SeriesMCH
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.120" (3.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH38FM820J
Related LinksMCH38, MCH38FM820J Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCH38FM820J Details Description
Related parts for MCH38FM820J
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 26POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ DL 10MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CABLE 16POS-16POS SOCKET 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 15V 3A TO220-5 datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 900MM X 600MM datasheet.pdf