Vishay/Dale CMF50267K00FHRE
CMF50267K00FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50267K00FHRE
Brief Description
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50267K00FHRE.pdf
Availability of CMF50267K00FHRE
QUANTITY
CMF50267K00FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50267K00FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF50267K00FHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50267K00FHRE
Related LinksCMF5026, CMF50267K00FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50267K00FHRE Details Description
Related parts for CMF50267K00FHRE
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 12POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 24POS .127M datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 240V 15FT CABLE datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf