Vishay/Dale CMF5027R000JKR6
CMF5027R000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5027R000JKR6
Brief Description
RES 27 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5027R000JKR6.pdf
Availability of CMF5027R000JKR6
QUANTITY
CMF5027R000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5027R000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5027R000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5027R000JKR6
Related LinksCMF5027, CMF5027R000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5027R000JKR6 Details Description
Related parts for CMF5027R000JKR6
OPTOISOLTR 5.3KV PHOTO FET 6-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
TERM NEON LAMP TS32 110VAC 5X20 datasheet.pdf
TERM BLK 4-WIRE SENS W/GND GN/YW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20QSOP datasheet.pdf
RES 330 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
21WA4 FE_40 A S4_SOLDERCUP_MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf