Vishay/Dale CMF50280R00BERE
CMF50280R00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50280R00BERE
Brief Description
RES 280 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50280R00BERE.pdf
Availability of CMF50280R00BERE
QUANTITY
CMF50280R00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50280R00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF50280R00BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50280R00BERE
Related LinksCMF5028, CMF50280R00BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50280R00BERE Details Description
Related parts for CMF50280R00BERE
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TPS40077 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM RING TONG datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf