Vishay/Dale CMF502K2600FKEB
CMF502K2600FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF502K2600FKEB
Brief Description
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF502K2600FKEB.pdf
Availability of CMF502K2600FKEB
QUANTITY
CMF502K2600FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF502K2600FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF502K2600FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF502K2600FKEB
Related LinksCMF502K, CMF502K2600FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF502K2600FKEB Details Description
Related parts for CMF502K2600FKEB
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
DSUB 8W8 F G50 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 28A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf