Vishay/Dale CMF502K5000BHEB
CMF502K5000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF502K5000BHEB
Brief Description
RES 2.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF502K5000BHEB.pdf
Availability of CMF502K5000BHEB
QUANTITY
CMF502K5000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF502K5000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF502K5000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF502K5000BHEB
Related LinksCMF502K, CMF502K5000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF502K5000BHEB Details Description
Related parts for CMF502K5000BHEB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
LED GREEN RECTANG RT ANG ASSY datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR BERGSTIK II/S-SMT/RR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A 10DFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 130W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 12W datasheet.pdf