Vishay/Dale CMF502M2100FKEA
CMF502M2100FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF502M2100FKEA
Brief Description
RES 2.21M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF502M2100FKEA.pdf
Availability of CMF502M2100FKEA
QUANTITY
CMF502M2100FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF502M2100FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF502M2100FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF502M2100FKEA
Related LinksCMF502M, CMF502M2100FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF502M2100FKEA Details Description
Related parts for CMF502M2100FKEA
RES 165 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLIER QUADRANT 8DIP datasheet.pdf
IC PFC/PWM COMB CTRLR 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 100V datasheet.pdf