Vishay/Dale CMF50316K00FHEK
CMF50316K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50316K00FHEK
Brief Description
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50316K00FHEK.pdf
Availability of CMF50316K00FHEK
QUANTITY
CMF50316K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50316K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50316K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50316K00FHEK
Related LinksCMF5031, CMF50316K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50316K00FHEK Details Description
Related parts for CMF50316K00FHEK
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 58V 150A TO-92 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A ISOPLUS247 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR R/A POLARIZED datasheet.pdf
IC CLK DIVIDR 2:4 200MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf