Amphenol Industrial GTS030-14S-5P-025
GTS030-14S-5P-025 picture photo
Mfg. Part Number
GTS030-14S-5P-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 5C 5#16S PIN RECP BOX RM
Datasheet Download
GTS030-14S-5P-025.pdf
Availability of GTS030-14S-5P-025
QUANTITY
GTS030-14S-5P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS030-14S-5P-025
Internal Part NumberEIS-GTS030-14S-5P-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS030-14S-5P-025
Related LinksGTS030-1, GTS030-14S-5P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS030-14S-5P-025 Details Description
Related parts for GTS030-14S-5P-025
IC BUS TXRX LVTTL-GTLP 56-BGA datasheet.pdf
RES TEMP SENS 47 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 4X2SON datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED BLUE 5MM OVAL T/H datasheet.pdf