Vishay/Dale CMF50324R00FKRE
CMF50324R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50324R00FKRE
Brief Description
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50324R00FKRE.pdf
Availability of CMF50324R00FKRE
QUANTITY
CMF50324R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50324R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF50324R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50324R00FKRE
Related LinksCMF5032, CMF50324R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50324R00FKRE Details Description
Related parts for CMF50324R00FKRE
MOSFET N-CH 30V 16A 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC STEREO 192KHZ 5V 28SSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 16 POS FLASH datasheet.pdf
CONN PC PIN TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf