Vishay/Dale CMF5032K400BEEK
CMF5032K400BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5032K400BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5032K400BEEK.pdf
Availability of CMF5032K400BEEK
QUANTITY
CMF5032K400BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5032K400BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5032K400BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5032K400BEEK
Related LinksCMF5032, CMF5032K400BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5032K400BEEK Details Description
Related parts for CMF5032K400BEEK
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8-SO datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 24PQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 0.25A 12MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf