Vishay/Dale CMF5032R000DHR6
CMF5032R000DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5032R000DHR6
Brief Description
RES 32 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5032R000DHR6.pdf
Availability of CMF5032R000DHR6
QUANTITY
CMF5032R000DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5032R000DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5032R000DHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5032R000DHR6
Related LinksCMF5032, CMF5032R000DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5032R000DHR6 Details Description
Related parts for CMF5032R000DHR6
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
IC CTLR OVP POS/NEG 30V 12TLLGA datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HDR 70POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH datasheet.pdf
FLEXO MNTNG SYS FNSHNG PK BLK datasheet.pdf
OSC SO 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf