Susumu RG1608N-4221-W-T5
RG1608N-4221-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4221-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4221-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-4221-W-T5
QUANTITY
RG1608N-4221-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4221-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4221-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4221-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4221-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4221-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4221-W-T5
RES 8.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1-3PF 100V TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SOD123 datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SLVNT SPRY NZZL TRGGR HD 24/CASE datasheet.pdf
HDM SMPR042F070F K datasheet.pdf
FUSE 125A 1500V 2XL PV datasheet.pdf
CAP 2.2 UF 20% 63 V datasheet.pdf