Vishay/Dale CMF50365K00FKRE
CMF50365K00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50365K00FKRE
Brief Description
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50365K00FKRE.pdf
Availability of CMF50365K00FKRE
QUANTITY
CMF50365K00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50365K00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF50365K00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50365K00FKRE
Related LinksCMF5036, CMF50365K00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50365K00FKRE Details Description
Related parts for CMF50365K00FKRE
IC BATTERY GAS GAUGE 28-QSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
SLDSW 6A 0.50M PLAN 79253328 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf