Vishay/Dale CMF50383R00FHEB
CMF50383R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50383R00FHEB
Brief Description
RES 383 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50383R00FHEB.pdf
Availability of CMF50383R00FHEB
QUANTITY
CMF50383R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50383R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50383R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50383R00FHEB
Related LinksCMF5038, CMF50383R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50383R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50383R00FHEB
CONN FFC BOTTOM 17POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 8K OTP 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FUSE 630A 1100V 1KN/110 AR datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 7A 31 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf