Vishay/Dale CMF503K3200FKEA
CMF503K3200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K3200FKEA
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K3200FKEA.pdf
Availability of CMF503K3200FKEA
QUANTITY
CMF503K3200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K3200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF503K3200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K3200FKEA
Related LinksCMF503K, CMF503K3200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K3200FKEA Details Description
Related parts for CMF503K3200FKEA
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SC706 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 25A 3PHAS PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf