Vishay/Dale CMF503K6500FKEA
CMF503K6500FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K6500FKEA
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K6500FKEA.pdf
Availability of CMF503K6500FKEA
QUANTITY
CMF503K6500FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K6500FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF503K6500FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K6500FKEA
Related LinksCMF503K, CMF503K6500FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K6500FKEA Details Description
Related parts for CMF503K6500FKEA
HEATSINK CPU W/ADHESIVE 1.21"SQ datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SPD DC 2W+G 48VDC datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS 1, datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO213AA datasheet.pdf