Vishay/Dale CMF503K9200FKEB
CMF503K9200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K9200FKEB
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K9200FKEB.pdf
Availability of CMF503K9200FKEB
QUANTITY
CMF503K9200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K9200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF503K9200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K9200FKEB
Related LinksCMF503K, CMF503K9200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K9200FKEB Details Description
Related parts for CMF503K9200FKEB
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.51"L X 2.52"W datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 10A 800V KBU datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 15POS datasheet.pdf