Vishay/Dale CMF503M3200FLEK
CMF503M3200FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF503M3200FLEK
Brief Description
RES 3.32M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503M3200FLEK.pdf
Availability of CMF503M3200FLEK
QUANTITY
CMF503M3200FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503M3200FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF503M3200FLEK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503M3200FLEK
Related LinksCMF503M, CMF503M3200FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503M3200FLEK Details Description
Related parts for CMF503M3200FLEK
CAP TANT 22UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 180A 2WDSON datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC PWM SOLENOID DRVR 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
MODULE DIODE 1600V 600A MAGNAPAK datasheet.pdf