Vishay/Dale CMF5044K200DHR6
CMF5044K200DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5044K200DHR6
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5044K200DHR6.pdf
Availability of CMF5044K200DHR6
QUANTITY
CMF5044K200DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5044K200DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5044K200DHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5044K200DHR6
Related LinksCMF5044, CMF5044K200DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5044K200DHR6 Details Description
Related parts for CMF5044K200DHR6
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
LED T-1 3/4 NYLON SOCKET datasheet.pdf
PERSONALITY KIT AE5 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
RES 988 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG TYPE 2 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SMT datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-SLC5-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
IND, PWR, 3UH, 3ARMS, SDRI NPB datasheet.pdf