Vishay/Dale CMF5044K200FHEK
CMF5044K200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5044K200FHEK
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5044K200FHEK.pdf
Availability of CMF5044K200FHEK
QUANTITY
CMF5044K200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5044K200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5044K200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5044K200FHEK
Related LinksCMF5044, CMF5044K200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5044K200FHEK Details Description
Related parts for CMF5044K200FHEK
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf