Vishay/Dale CMF5046K400FHEB
CMF5046K400FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5046K400FHEB
Brief Description
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5046K400FHEB.pdf
Availability of CMF5046K400FHEB
QUANTITY
CMF5046K400FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5046K400FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5046K400FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5046K400FHEB
Related LinksCMF5046, CMF5046K400FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5046K400FHEB Details Description
Related parts for CMF5046K400FHEB
IC ADC 12-BIT 1CH 150KSPS 8-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 1.044 OHM datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 4PIN #20 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN +/-05V datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
C/A, NECTOR, HV-3, OUTLET TO P datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf