Vishay Thin Film PHP00805E7152BBT1
PHP00805E7152BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E7152BBT1
Brief Description
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E7152BBT1.pdf
Availability of PHP00805E7152BBT1
QUANTITY
PHP00805E7152BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E7152BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E7152BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E7152BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E7152BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E7152BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E7152BBT1
FIXED IND 1.5UH 7A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR SOT-143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CUTTER CABLE OVAL 6.5" datasheet.pdf
CABLE GPC TO CV 5M datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT datasheet.pdf
470UF 10V 8X11,5 datasheet.pdf