Panasonic Electronic Components ERA-6AEB471V
ERA-6AEB471V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB471V
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB471V.pdf
Availability of ERA-6AEB471V
QUANTITY
ERA-6AEB471V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB471V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB471V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB471V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB471V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB471V Details Description
Related parts for ERA-6AEB471V
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A DPAK datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 32POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR VERT 4POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 21A 3 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf