Vishay/Dale CMF5046K400FKRE
CMF5046K400FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5046K400FKRE
Brief Description
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5046K400FKRE.pdf
Availability of CMF5046K400FKRE
QUANTITY
CMF5046K400FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5046K400FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5046K400FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5046K400FKRE
Related LinksCMF5046, CMF5046K400FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5046K400FKRE Details Description
Related parts for CMF5046K400FKRE
MOSFET P-CH 100V 5.6A I-PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN 3A datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF 3ST DUAL N-INV US8 datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 6POS datasheet.pdf