Hirose Electric Co Ltd QR/P1-32S-C(01)
QR/P1-32S-C(01) picture photo
Mfg. Part Number
QR/P1-32S-C(01)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET HOUSING 32 POS
Datasheet Download
QR/P1-32S-C(01).pdf
Availability of QR/P1-32S-C(01)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QR/P1-32S-C(01) Order Process
Ship out your order
Specifications of QR/P1-32S-C(01)
Internal Part NumberEIS-QR/P1-32S-C(01)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Housings
SeriesQR/P1
PackagingBulk
Connector TypeHousing for Female Sockets
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions32
Pitch0.177" (4.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypePanel Mount
Connector UsageReceptacle
FeaturesMating Guide
ColorBlack
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QR/P1-32S-C(01)
Related LinksQR/P1-3, QR/P1-32S-C(01) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
QR/P1-32S-C(01) Details Description
Related parts for QR/P1-32S-C(01)
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 187 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE 5POS SGL-END 5M datasheet.pdf
IC MMIC AMP LNA BYPASS 16-QFN datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 T/H datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf