Vishay/Dale CMF5047R000FKR6
CMF5047R000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5047R000FKR6
Brief Description
RES 47 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5047R000FKR6.pdf
Availability of CMF5047R000FKR6
QUANTITY
CMF5047R000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5047R000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5047R000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5047R000FKR6
Related LinksCMF5047, CMF5047R000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5047R000FKR6 Details Description
Related parts for CMF5047R000FKR6
TRANS GP JFET N-CH 25V TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 18 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 OR/SW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
INFRARED CEILING SENSOR datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf