Vishay/Dale CMF50499K00BHEB
CMF50499K00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50499K00BHEB
Brief Description
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50499K00BHEB.pdf
Availability of CMF50499K00BHEB
QUANTITY
CMF50499K00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50499K00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50499K00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50499K00BHEB
Related LinksCMF5049, CMF50499K00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50499K00BHEB Details Description
Related parts for CMF50499K00BHEB
IC MOTOR CONTROLLER ANALOG 20SO datasheet.pdf
COMP STORAGE PLSTC 4.31"LX2.63"W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE DUCT 25MMX25MM 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC COMP DUAL MICRPWR CMOS 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf