Vishay/Dale CMF504K3000GKR6
CMF504K3000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K3000GKR6
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K3000GKR6.pdf
Availability of CMF504K3000GKR6
QUANTITY
CMF504K3000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K3000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF504K3000GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K3000GKR6
Related LinksCMF504K, CMF504K3000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K3000GKR6 Details Description
Related parts for CMF504K3000GKR6
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A MICRO8 datasheet.pdf
CAP MICA 11PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CAN TXRX FAULT-TOL 14-SOIC datasheet.pdf
IC XMITTER HDMI/DVI 64-WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
K8347B TOOL KIT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf