Vishay/Dale CMF504K7000JLEK
CMF504K7000JLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K7000JLEK
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K7000JLEK.pdf
Availability of CMF504K7000JLEK
QUANTITY
CMF504K7000JLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K7000JLEK
Internal Part NumberEIS-CMF504K7000JLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K7000JLEK
Related LinksCMF504K, CMF504K7000JLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K7000JLEK Details Description
Related parts for CMF504K7000JLEK
IDC CABLE - MKC60K/MC60M/MCF60K datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 20V/10V 0.5A MINI6 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 1.2KA 4032 datasheet.pdf
CONV DC/DC 21W .8-1.8VOUT SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.6UF 10% 125V AXIAL datasheet.pdf
RES 38K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 160W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf