Vishay/Dale CMF5050R000FKEA
CMF5050R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5050R000FKEA
Brief Description
RES 50 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5050R000FKEA.pdf
Availability of CMF5050R000FKEA
QUANTITY
CMF5050R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5050R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5050R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5050R000FKEA
Related LinksCMF5050, CMF5050R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5050R000FKEA Details Description
Related parts for CMF5050R000FKEA
FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V 2EK/91 AR UC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SCKT datasheet.pdf
LED LINEAR MOD 5W 4000K 12VAC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
LJT 24C 22#22D 2#8(COAX) PIN datasheet.pdf
AB 2C 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
XILINX IC XC4VX40FF668DNQ Available datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf