Vishay/Dale CMF5057K600FHEK
CMF5057K600FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5057K600FHEK
Brief Description
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5057K600FHEK.pdf
Availability of CMF5057K600FHEK
QUANTITY
CMF5057K600FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5057K600FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5057K600FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5057K600FHEK
Related LinksCMF5057, CMF5057K600FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5057K600FHEK Details Description
Related parts for CMF5057K600FHEK
IC REG BCK 1.8V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .25" 1000/BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 15ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf