Vishay/Dale CMF50629R00FHEB
CMF50629R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50629R00FHEB
Brief Description
RES 629 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50629R00FHEB.pdf
Availability of CMF50629R00FHEB
QUANTITY
CMF50629R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50629R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50629R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)629
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50629R00FHEB
Related LinksCMF5062, CMF50629R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50629R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50629R00FHEB
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 6POS BK datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 3MIN DIN MNT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
4 SLOT DC INPUT SHELF datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf