Vishay/Dale CMF5062R000GKR6
CMF5062R000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5062R000GKR6
Brief Description
RES 62 OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5062R000GKR6.pdf
Availability of CMF5062R000GKR6
QUANTITY
CMF5062R000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5062R000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5062R000GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5062R000GKR6
Related LinksCMF5062, CMF5062R000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5062R000GKR6 Details Description
Related parts for CMF5062R000GKR6
FILTER 3-TERM 100MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
IC MON SUPP QUAD PUSHPULL 10MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.6V 10DFN datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9 OUT 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.69"L X 7.69"W datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
RES 448 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 17.5K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf