Vishay/Dale CMF5066K500FKEK
CMF5066K500FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5066K500FKEK
Brief Description
RES 66.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5066K500FKEK.pdf
Availability of CMF5066K500FKEK
QUANTITY
CMF5066K500FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5066K500FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5066K500FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5066K500FKEK
Related LinksCMF5066, CMF5066K500FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5066K500FKEK Details Description
Related parts for CMF5066K500FKEK
OPTOCOUPLER DUAL SCR-OUT 6-SMD datasheet.pdf
PLUG ASSEMBLY - ROHS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 4KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 21.46MM datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf