Vishay/Dale CMF50681R00FKEA
CMF50681R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50681R00FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50681R00FKEA.pdf
Availability of CMF50681R00FKEA
QUANTITY
CMF50681R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50681R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF50681R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50681R00FKEA
Related LinksCMF5068, CMF50681R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50681R00FKEA Details Description
Related parts for CMF50681R00FKEA
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 204SODIMM datasheet.pdf
SENSOR 300MM T/B LT ON NPN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 64POS SNGL PCB datasheet.pdf