Vishay/Dale CMF506K3400CEEK
CMF506K3400CEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF506K3400CEEK
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/4W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF506K3400CEEK.pdf
Availability of CMF506K3400CEEK
QUANTITY
CMF506K3400CEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF506K3400CEEK
Internal Part NumberEIS-CMF506K3400CEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF506K3400CEEK
Related LinksCMF506K, CMF506K3400CEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF506K3400CEEK Details Description
Related parts for CMF506K3400CEEK
HOUSING BASE W/ METAL FOOT CATCH datasheet.pdf
BCL-138 datasheet.pdf
3G3_X INPUT AC REACTOR, REFER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES 18K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf