Sullins Connector Solutions RMA24DTBD
RMA24DTBD picture photo
Mfg. Part Number
RMA24DTBD
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RMA24DTBD.pdf
Availability of RMA24DTBD
QUANTITY
RMA24DTBD Order Process
Ship out your order
Specifications of RMA24DTBD
Internal Part NumberEIS-RMA24DTBD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMA24DTBD
Related LinksRMA2, RMA24DTBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMA24DTBD Details Description
Related parts for RMA24DTBD
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 48SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf