Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-15-35JA-LC
TVS07RK-15-35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-15-35JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-15-35JA-LC.pdf
Availability of TVS07RK-15-35JA-LC
QUANTITY
TVS07RK-15-35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-15-35JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-15-35JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-15-35JA-LC
Related LinksTVS07RK-1, TVS07RK-15-35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-15-35JA-LC Details Description
Related parts for TVS07RK-15-35JA-LC
IC REG LDO 1.2V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
TXRX IEEE TTL COMPATIBLE 20SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 250MA SMD datasheet.pdf
MTCA POWER BACKPLANE CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC SO16 datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 1000V 22A SP6P datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf