Vishay/Dale CMF5075R000BHEK
CMF5075R000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5075R000BHEK
Brief Description
RES 75 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5075R000BHEK.pdf
Availability of CMF5075R000BHEK
QUANTITY
CMF5075R000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5075R000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5075R000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5075R000BHEK
Related LinksCMF5075, CMF5075R000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5075R000BHEK Details Description
Related parts for CMF5075R000BHEK
CONN PLUG AUDIO 1/4" 2-COND datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf