Vishay/Dale CMF507K5000FHEB
CMF507K5000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF507K5000FHEB
Brief Description
RES 7.50K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF507K5000FHEB.pdf
Availability of CMF507K5000FHEB
QUANTITY
CMF507K5000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF507K5000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF507K5000FHEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF507K5000FHEB
Related LinksCMF507K, CMF507K5000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF507K5000FHEB Details Description
Related parts for CMF507K5000FHEB
CONN HEADR .049" 20POS SMT TIN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 61POS datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
APPLIANCE OUTLET/CABLE 10A 155 datasheet.pdf
RES 768 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RJF TV FIELD THREADED SQ FLANGE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 1000VDC datasheet.pdf